Lucy Blewett
Headteacher, Deputy Designated Safeguarding Lead, PE Subject Lead
Alice Martin
Deputy Headteacher, Deputy Designated Safeguarding Lead, Data and Standards, Assessment and Monitoring, ECT and ITT Mentor, Writing, Oracy, PSHE & RSE and Computing Subject Lead
Amy Frohock
Assistant Headteacher, Deputy Designated Safeguarding Lead, Year 6 Class Teacher, Mathematics, Spanish and Rights Respecting Subject Lead, ECT Lead, Teacher Governor
Yasmine Cherid
Lead Practitioner, EYFS Coordinator, Year 4 Class Teacher, Reading and RE Subject Lead
Sheila Baez
SENDCO, Designated Safeguarding Lead, Attendance, Inclusion and Pastoral Support Lead, School Parliament Lead
Julie Nash
Finance and Administration Manager
Janiece Headley-Walker
Admin and Data Officer
Georgie Quinney
EYFS Class Teacher, Music Subject Lead
Isabella Jeary
Year 1 Class Teacher, Art and Design and Technology Subject Lead, Shadow KS1 Writing and Early Reading Subject Lead
Niki Fryatt
Year 2 Class Teacher
Renee Anderson
Year 3 Class Teacher
Calum Henderson
Year 5 Class Teacher, Humanities and Science Subject Lead
Natalie Calixte
Year 6 Tutor
Randa Zerrouki
Cover Teacher
Frances Ruddiman
Nursery Manager
Jacob John
EYFS Support Staff
Jahanara Choudhury
Year 1 Support Staff
Darlene Skeete
Year 2 Support Staff, SaLT Interventions
Isabelle Binney
Year 3 Support Staff
Kim Bracken
Year 4 Support Staff
Ana Goncalves
Year 5 Support Staff
Selvin Anderson
Year 5 Support Staff
Emma Charters
Year 6 Support Staff
Raven McCaulsky
Year 6 Support Staff
Lorena Prado
Spanish Teacher
Yourlance Richards
PE Coach
Gulshan Dhiman
Midday Meal Supervisor
Diane White
Midday Meal Supervisor
Monica Daniel
Cleaner
Juliano Lima
School Caretaker
Sian Davies
Executive Principal
Emma Sinclair
WAMHS Clinician
Bridget Fagan
Federation Governor, Deanery Synod, Chair of De Beauvoir Local Advisory Board
Heather Rockhold
Co-opted Federation Governor, SEND Link Governor, Chair of Morningside Local Advisory Board
Imogen Allen
Staff Governor
Rev. Laura Fawcett
Federation Governor, Chair of Holy Trinity Local Advisory Board
Frankie Vinelott
Federation Governor, Vice Chair of Central Governing Board, Chair of Outcomes and Provisions Committee
Donna Thomas
Local Authority Governor, Safeguarding Link Governor, Chair of St John and St James Local Advisory Board
Jahsita Farrell
Parent Governor, Springfield Local Advisory Board Member
Melissa McIntyre
Parent Governor
Rev. Graham Hunter
Federation Governor, Bishop of Stepney, St John the Baptist Local Advisory Board Member
Ralph Eliot
Co-opted Governor, Chair of Business and Finance Committee
Victoria Burgher
Federation Governor, Gainsborough Local Advisory Board Member
Robert Adediran
Federation Governor, Bishop of Stepney, Chair of St John the Baptist Local Advisory Board
Maria Middleton
Foundation Governor and St Matthias Local Advisory Board member
Fr David Lambert
St Matthias Local Advisory Board Member
John Clark
Chair of the Central Governing Board
Rachael Smith
Foundation Governor, Chair of Morningside Local Advisory Board
Mondli Makina
Parent Governor, member of the Business & Finance Committee
Arnette Frederick
Foundation Governor, St Matthias Local Advisory Board member
Rev. Laura Luz
Foundation Governor, Chair of Holy Trinity Local Advisory Board
Hilary Ryan
Foundation Governor, Chair of the Outcomes & Provisions Committee
Donna Thomas
Local Authority Governor, Safeguarding Link Governor, Chair of St John & St James Local Advisory Board
Ralph Eliot
Co-opted Governor and Chair of the Business & Finance Committee
Robert Adediran
Foundation Governor, Chair of St John the Baptist Local Advisory Board